Sunday, 27 September , 2020
امروز : یکشنبه, 6 مهر , 1399 - 10 صفر 1442
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲ |
امام جمعه حبیب آباد:

دشمن به دنبال حیا زدایی در زنان است/ زنان با حفظ حجاب از خون شهدا دفاع کرده اند

حجت الاسلام والمسلمین مومنی گفت: اگر شیر مردانی از حرم حضرت زینب (س) دفاع می کنند، خانم ها با حفظ حجاب از حریم حضرت زینب (س) دفاع کرده اند.
دشمن به دنبال حیا زدایی در زنان است/ زنان با حفظ حجاب از خون شهدا دفاع کرده اند

به گزارش عصرحبیب آباد؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مومنی امام جمعه حبیب آباد در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته (۲۰ تیر) گفت: فردا ۲۱ تیر، روز عفاف و حجاب است؛ دشمن امروز با جدیت به دنبال حیا زدایی در زنان جامعه ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن کینه دیرینه با ایران دارد گفت: در گذشته هم برای مبارزه با حجاب وارد عمل شدند، ۲۱ تیر سال ۱۳۱۴ به دستور رضا شاه مردم را در مسجد گوهر شاد مشهد به گلوله بستند.

امام جمعه حبیب آباد تشریح کرد: انگلیس بر رضا شاه و ایران تسلط داشت و به او گفته بود باید در ایران کشف حجاب اجباری شود؛ مردان لباس سنتی را کنار بگذارند و با کت و شلوار و زنان بدون چادر در جامعه فعالیت کنند. (در زمان قدیم کت و شلوار مرسوم نبود).

وی ادامه داد: علما هم در اعتراض به این قانون، تجمعی در مسجد گوهر شاد مشهد داشتند و چند روزی جمعیت در آنجا بود. سر انجام در ۲۱ تیر روز شنبه با دستور رضا شاه مردم حاضر در آن اعتراض و تجمع به گلوله بسته و شهید شدند.

دشمن می خواهد زنان بی حیا و مردان بی غیرت شوند

حجت الاسلام والمسلمین مومنی اظهار داشت: دشمن در آن زمان دید که با کشف حجاب نمی تواند فرهنگ و عقیده زنان ایران اسلامی را بر هم بزند؛ اکنون به این نتیجه رسیده که ابتدا باید ایمان را از زنان و مردان جامعه بگیرد؛ زنان بی عفت و حیا و مردان هم بی غیرت دینی و ناموسی شوند! آن موقع زن ها به راحتی بدون تصویب هیچ قانونی و انجام کشف حجاب، چادر هایشان را بر خواهد داشت و بنیان خانواده ها از هم فروپاشیده خواهد شد.

خطیب جمعه حبیب آباد در ادامه افزود: در سال های پیش قول رسانه ای صهیونیسم اعلام کرد که کلید انهدام تمدن و تفکر اسلامی، فروپاشی بنیان خانواده از راه مبارزه با حیا و عفت زنان است؛ باید زنان ایرانی بی عفت شوند.

وی خاطر نشان کرد: آن زنی که چادرش را از سر بر می دارد اول بی عفت و حیا شده و بعد چادر از سر برداشته است؛ زنانی که عفت و حیا و ایمان داشته باشند حتی با توپ و تانک هم نمیتوان چادر و حجاب آن ها را برداشت و حتی در این هوای گرم تابستان هم چادر خود را حفط می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی تصریح کرد: آن زنانی که این چادر و این حجاب را به فرزندان خود منتقل می کنند کار بسیار ارزشمندی انجام می دهند و در راه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) قدم نهاده اند.

امام جمعه حبیب آباد در پایان گفت: اگر شیر مردانی میروند از حرم حضرت زینب (س) دفاع می کنند، شما خانم ها با این حجابتان از حریم حضرت زینب (س) دفاع می کنید؛ این راه راه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) است؛ این راه باید به نسل های ما منتقل شود.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.