Sunday, 27 September , 2020
امروز : یکشنبه, 6 مهر , 1399 - 10 صفر 1442
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ |

مهمترین وقایع روز تاسوعا

در روز نهم ماه محرم، امام حسین (ع) توسط حضرت عباس (ع) از دشمن یک شب را برای نماز، راز و نیاز با خدا و تلاوت قرآن مهلت می‌گیرد.
مهمترین وقایع روز تاسوعا

به گزارش ندای برخوار؛ شمر خود را به خیام امام (ع) رسانده، ضمن صدا کردن حضرت عباس (ع) و دیگر فرزندان ام البنین، می‌گوید: «برای شما از عبیدالله امان نامه گرفتم.» آن‌ها متفقاً گفتند: «خدا تو را و امان نامه‌ی تو را لعنت کند، ما امان داشته باشیم، ولی پسر دختر پیامبر نداشته باشد؟»

امام حسین (ع) توسط حضرت عباس (ع) از دشمن یک شب را برای نماز، راز و نیاز با خدا و تلاوت قرآن مهلت می‌گیرد.

حفر خندق در اطراف خیام برای مقابله با شبیخون دشمن و قطع کردن راه ارتباطی دشمن با خیام از سه طرف، که فقط از یک قسمت ارتباط برقرار باشد- و یاران امام (ع) در آنجا مستقر بودند. این تدبیر امام (ع) برای اصحاب بسیار سودمند بود.

سخن امام (ع) خطاب به دشمن

«وای بر شما! چه زیانی می‌برید اگر سخن مرا بشنوید؟! من شما را به راه راست می‌خوانم، اما شما از همه‌ی فرامین من سر باز می‌زنید و سخن مرا گوش نمی‌دهید، چرا که شکم‌های شما از مال حرام پر شده و بر دل‌های شما مهر شقاوت زده شده است.»

گروهی از لشکر عمر بن سعد به سپاه امام می‌پیوندند.

بریر بن خضیر همدانی با چند نفر از اصحاب به سختی و با برداشتن جراحت از دشمنان به خیمه‌ها آب می‌آورند که در اثر ازدحام اطفال تشنه و عطشان بند مشک باز شده، آب به زمین می‌ریزد.

علی اکبر (ع) به همراه تعدادی از اصحاب بعد از رویارویی با دشمن چندین مشک آب به خیمه‌ها می‌رسانند.

امام (ع) می‌فرمایند: از این آب بیاشامید که آخرین توشه شما است و وضوء گرفته و غسل نمائید و جامه‌های خویش را با آن بشوئید تا این جامه‌ها کفن‌های شما‌ها باشد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.