Saturday, 13 August , 2022
امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ - 16 محرم 1444
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶ |
پیگیری ندای برخوار؛

آب در شهرستان برخوار قطع می شود؟

مدیر آبفا شهرستان برخوار در خصوص برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قطع آب شهرستان شفاف سازی کرد.
آب در شهرستان برخوار قطع می شود؟

احمدرضا مهرجو در گفت و گو با خبرنگار ندای برخوار درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر قطعی آب در شهرستان برخوار گفت: قطعی آب به طور کلی در شهرستان نخواهیم داشت اما در موارد کمی برخی از مناطق به دلیل افزایش مصرف آب مشترکین، با افت فشار مواجه هستند.

وی افزود: در برخی مناطق دیگر هم به دلیل اینکه شهروندان از الکتروپمپ های غیرمجاز که مستقیم بعد از کنتور نصب شده است، استفاده می کنند، شبکه توزیع آب را با اختلال مواجه می کنند و در نهایت باعث قطع شدن آب برای دیگر شهروندان و همسایگان می شوند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان برخوار ادامه داد: از طرفی به دلیل قرار گرفتن این نقاط در انتهای خطوط و شبکه توزیع آب و نیز بالا رفتن مصرف آب شهروندان در این چند روز اخیر که دلیل مهم آن افزایش شدید دمای هواست، ممکن است در بعضی نقاط با افت فشار یا قطعی موقت آب روبرو شوند.

مهرجو با بیان اینکه درپی بارندگی های اخیر در بالا دست تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ و افزایش کدورت آب در رودخانه زاینده رود، زمان تصفیه آب نسبت به وضعیت عادی کمی طولانی تر شده است، عنوان کرد: اما فرآیند تصفیه به صورت کامل انجام می شود، ولذا آب تولیدی کمتر از آب مصرفی شده و شهرهای تحت پوشش آب «طرح اصفهان بزرگ» با مشکل کم آبی مواجه شده اند.

وی اظهار کرد: درحال حاضر کدورت آب ورودی به تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ بر طرف شده و ظرفیت تولید این تصفیه خانه به حالت عادی بازگشته است و در چند ساعت آینده مشکل کمبود آب در سطح شهرستان برخوار نیز برطرف خواهد شد.

مدیر آبفا شهرستان برخوار تشریح کرد: با توجه به اینکه در طول شب مصرف آب کم می شود و فشار خطوط و شبکه توزیع آب بالا می رود، شهروندان می توانند مخازن پشت بام خود را آب گیری کنند تا در طول مدت زمان روز، امکان بهره برداری آسان از آب وجود داشته باشد.

مهرجو در پایان به شهروندانی که الکتروپمپ مستقیم به شبکه نصب کرده اند توصیه کرد: شهروندان الکتروپمپ خود را بصورت استاندارد نصب کرده و از تضییع شدن حقوق دیگر شهروندان جلوگیری کنند. همچنین با مدیریت در مصرف آب در طول سال به ویژه در طی این چند روز تابستان که دمای هوا به شدت افزایش پیدا کرده است، شرکت آب و فاضلاب را یاری کرده و با صرفه جویی، از قطع آب شهروندان دیگر در سطح شهرستان جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

هفده − هفده =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.