Saturday, 13 August , 2022
امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ - 16 محرم 1444
تیتر اخبار »
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵ |
حاجی دلیگانی در نشست خبری مطرح کرد:

لزوم محدودسازی حضور اتباع در برخوار/ تکمیل بلوار جانبازان منوط به اراده مدیریت شهری اصفهان

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: تکمیل پروژه بلوار جانبازان همیشه منوط به اراده مدیریت شهری اصفهان بوده است.
لزوم محدودسازی حضور اتباع در برخوار/ تکمیل بلوار جانبازان منوط به اراده مدیریت شهری اصفهان

به گزارش ندای برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی صبح امروز (شنبه ۴ تیر) در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و روز اصناف، در خصوص رسیدگی طولانی مدت به پرونده های قضایی در شهرستان برخوار گفت: یک مژده به مردم شهرستان برخوار باید داد و آن درباره اصلاح ساختاری در تشکیلات دادگستری برخوار است که به موجب آن یک شعبه حقوقی به دادگستری این شهرستان افزوده شده است.

وی افزود: البته اضافه شدن این شعبه به دادگستری برخوار کافی نبوده و باید بر اساس ورودی پرونده ها، قضات و مسئولین مربوطه خود را تطبیق دهند.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور و هیئت دولت به اصفهان عنوان کرد: خوشبختانه در این سفر اتفاقات خوبی رقم خورد و حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اصفهان تخصیص یافت.

حاجی دلیگانی افزود: از این اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان به شهرستان شاهین شهر و میمه و بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان به شهرستان برخوار اختصاص یافت.

وی ابراز امیدواری کرد که با تحقق این اعتبارات، شاهد تحول در دو شهرستان خواهیم بود.

*تکمیل بلوار جانبازان منوط به اراده و تصمیم شهرداری و شورای شهر اصفهان

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به عدم بلوار جانبازان دولت آباد پس از سالیان سال گفت: اگر این پروژه در حوزه دولتی بود، تاکنون چندین مرتبه اعتبار گرفته بودیم و تکمیل شده بود، اما به دلیل اینکه در حوزه شهرداری اصفهان است و از حوزه دولت خارج است، این مشکلات فعلی به وجود آمده است.

حاجی دلیگانی افزود: تکمیل این پروژه و بهره برداری از بلوار جانبازان همیشه منوط به اراده و تصمیم شهرداری و شورای شهر اصفهان بوده است؛ البته با جلساتی که برگزار شده، ردیف بودجه ایجاد شد که سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان را متعهد شدند.

وی با بیان اینکه امسال هم در این خصوص جلساتی برگزار شده است و مصوباتی داشته ایم، عنوان کرد: تعهداتی وجود داشته اما هنوز هیچگونه عملیات فیزیکی برای تکمیل بلوار جانبازان صورت نگرفته و نقشه برداری انجام شده است؛ همچنین به گفته شهرداری اصفهان تا چند روز آینده میزان زمینی که باید آزادسازی شود بررسی و عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس همچنین با اشاره به انتصاب مدیر جدید شهرداری منطقه ۷ اصفهان اظهار کرد: امیدواریم با انتخاب مدیر جدید سرعت کار تکمیل و بهره برداری از بلوار جانبازان بیشتر شود.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: در زمان سفر وزیر آموزش و پرورش به عنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان برخوار از این بلوار بازدید داشتیم و با وزیر کشور هم به صورت تلفنی صحبت شد، اما وزیر کشور هم باید به شهرداری اصفهان ابلاغ کند و خود اختیاری در این خصوص ندارد.

*اختصاص ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل جاده پیامبر اعظم (ص)

وی با اشاره به مصوبه سفر ریاست جمهور درباره جاده پیامبر اعظم (ص) برخوار گفت: این جاده از روستای مرغ و دنبی آغاز می شود و تا میدان انقلاب دولت آباد و میدان شهرداری دستگرد ادامه دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه در یکی از مصوبات سفر ریاست جمهور به اصفهان، ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این جاده اختصاص یافت.

*شعر خوانی معاون اجرایی رئیس جمهور اشتباه بود

حاجی دلیگانی با اشاره به شعر خوانی تفرقه افکنانه معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان اصفهان گفت: شعری که آقای مرتضوی خواند، شعر مناسبی نبود و البته پیش از خواندن آن شعر، صحبت های خوبی درباره اصفهان داشت و همه تعجب کرده بودند.

وی افزود: آقای مرتضوی اشتباه کرد و آقای رئیس جمهور هم در صحبت هایشان مشخص بود که از خواندن این شعر خوششان نیامده است.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار با بیان اینکه مجلس این موضوع را دنبال می کند، تصریح کرد: اما نمایندگان قصد ادامه دار شدن این موضوع را ندارد و می خواهند به اصل مسئله که احیای زاینده رود است بپردازند.

*درخواست استیضاح ۵ وزیر از مجلس

حاجی دلیگانی با اشاره به تقاضا استیضاح برخی وزرای دولت گفت: درخواست استیضاح ۵ وزیر به مجلس آمده که اولین آنها مربوط به وزیر صمت بود و کمسیون مربوطه درحال بررسی است.

وی افزود: وزیر کار هم یکی از وزرایی بود که درخواست استیضاحش به مجلس آمد و از این وزارتخانه رفتند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزرای کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از دیگر وزرایی هستند که درخواست استیضاحشان به مجلس آمده است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: مجلس هم با توجه به فرصت هایی که داده است، بنای مماشات با هیچ وزیری را ندارد.

*لزوم محدود سازی حضور اتباع در برخوار و شاهین شهر

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درخصوص کنترل هجوم اتباع به شهرستان برخوار گفت: بیشترین حساسیتی که از حضور اتباع در کشور به تهران منتقل شده است، مربوط به شهرستان برخوار و شاهین شهر و بخش میمه است.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار افزود: ما مرتب این مطالبه مردم را منعکس کرده ایم و خوشبختانه با شرایط جدید که به وجود آمده است، منجر به این شد که رئیس جمهور دستور تشکیل سازمان مهاجرین را بدهد و سرشماری اتباع انجام شود؛ البته گفته می شود هنوز حدود ۳۰۰ هزار نفر در این سرشماری شرکت نکرده اند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: در این باره دیدگاهمان محدود سازی حضور اتباع در دو شهرستان برخوار و شاهین شهر و میمه است. این از تکالیفی است که برعهده وزارت کشور است و از فرمانداران دو شهرستان به عنوان رئیس شورای تامین خواسته ام که این را مصوب کنند اما ظاهرا وزارت کشور با آنها همکاری نکرده است.

*امکان بیرون کردن اتباع اضافه وجود دارد

وی با بیان اینکه اکنون راه حل کاهش جمعیت اتباع در شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه تصویب محدود سازی حضور آنهاست، عنوان کرد: درصورت تصویب در استان، این موضوع را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در بسیاری از مناطق ما بیشتر از حد معمول و مقدار تعیین شده اتباع حضور دارند و در صورت تصویب محدودسازی حضور آنها در این دو شهرستان، امکان بیرون کردن تعداد اضافی وجود دارد.

حاجی دلیگانی همچنین با اشاره به معضلات به وجود آمده به واسطه هجوم اتباع در شهرستان اظهار کرد: هجوم اتباع باعث گرانی و حتی کمبود مسکن شده است، حدود ۱۵ درصد فضای آموزشی ما توسط اتباع اشغال شده و مباحث اشتغال ما را دچار اختلال کرده اند و به نوعی برخی مشاغل ما را دست گرفته اند، همچنین حضور برخی از آنها آثار و تبعات فرهنگی را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد: طبیعتا ما خواستار محدودسازی هستیم و این موضوع را دنبال کرده و می کنیم.

*طرح سوال از وزیر کشور در خصوص کمبود سهیمه سوخت کامیون‎داران

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما درخصوص سهیمه سوخت کامیون‎داران گفت: کامیون‎داران به دو دسته تقسیم می شوند، یک دسته آن کامیون‎دارانی که رفت و آمدشان خارج از شهر است که مشکلی درخصوص سهمیه ندارند و یک دسته رانندگانی که رفت و آمدشان در محدوده شهر است که با کمبود سهمیه مواجه هستند.

حاجی دلیگانی افزود: این موضوع را ما منعکس کرده ایم و تذکر داده ایم و دیگر به مراحل سوال از وزیر کشور نزدیک می شویم.

*۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل بیمارستان برخوار

وی همچنین درخصوص بیمارستان شهرستان برخوار به خبرنگار ما گفت: بیمارستان دلیل اینکه کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، در سفر رئیس جمهور به اصفهان اعتبار در نظر گرفته نشده بود اما در جلسه شورای اداری من به آقای رئیس جمهور معترض شدم که یک شهرستانی با ۴۰ هزار جمعیت ۲ بیمارستان دارد اما شهرستان برخوار که ۱۵۰ هزار جمعیت دارد هنوز یک بیمارستان دولتی ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: ما در قالب ماده ۵۶، این موضوع دنبال کردیم و در نهایت ۱۲۰ میلیارد تومان از بانک ملی برای تکمیل بیمارستان تسهیلات گرفته شد.

حاجی دلیگانی عنوان کرد: امیدواریم اعتبارات به موقع اضافه شود تا بتوان تا سال آینده از این بیمارستان بهره براری شود.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

16 − دو =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.