Saturday, 13 August , 2022
امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ - 16 محرم 1444
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹ |

حجت الاسلام شریفیان: مهمترین لذت زندگی، همراه بودن با خانواده ایمانی است

کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا گفت: یکی از مهمترین لذت های زندگی مؤمنین، همراه بودن با خانواده ایمانی خود است.
حجت الاسلام شریفیان: مهمترین لذت زندگی، همراه بودن با خانواده ایمانی است

به گزارش ندای برخوار؛ حجت الاسلام شریفیان در همایش شیرخوارگان حسینی که در آستان مقدس حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (ع) (امامزاده نرمی) برگزار شد، با بیان اینکه انسان بدون انبیاء در دنیا دفن خواهد شد، عنوان کرد: انبیاء حیات دنیا هستند و تمامی انسان ها به دنبال بقا؛ اگر امکانات خود را در مسیر انبیاء و خداوند قرار دهند، این امکانات و اعمال ها همیشگی و ماندگار هستند.

وی نقل کرد: جریان کفر انسان را یک توده ماده می‌داند و در نگهداری اعمال و امکانات شما تاثیری ندارد، انسان باید به دنبال بقا و صراط باشد زیرا صراط، پل جهنم است.

کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا با بیان اینکه دو نوع صراط وجود دارد، اظهار کرد: یکی صراط در دنیا و یکی صراط در آخرت است.

حجت الاسلام شریفیان گفت: صراطی که در آخرت است، پل عبور انسان از جهنم است و صراطی که در دنیا است، جریان هدایت و پیروی از وجود پیامبر و انبیاء است.

وی تصریح کرد: به طور کلی صراط یعنی مسیری که امکانات را از دنیا به آخرت می رساند.

این کارشناس مذهبی افزود: انفاق نیز باید فی سبیل الله و صراط باشد تا حسن و خیر داشته باشد.

حجت الاسلام شریفیان تاکید کرد: حفظ و بقا امکانات دو بحث جدا از هم است و اگر اشتباه گرفته شود، انسان به بخل و خساست می‌رسد.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین لذت های زندگی مؤمنین، همراه بودن با خانواده ایمانی خود است و یکی از نعمت های بهشت نیز جمع کردن عزیزان در بهشت در کنار هم است و اینگونه امکانات را حفظ می‌کنند.

کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا در پایان نقل کرد: درس خواندن زمانی قابل احترام است که خضوع و پرستش خداوند در ماهیت درس باشد و پرچم امیرالمؤمنین (ع) الگوی جوانان در دانشگاه ها و مدارس باشد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

4 × 5 =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.