Tuesday, 6 December , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱ - 13 جماد أول 1444
تیتر اخبار »
  پرینت تاریخ انتشار : 20 آبان 1401 - 17:52 |
امام جمعه دولت آباد در نماز جمعه این هفته:

پشتیبانی ۳۶ کشور دنیا از اغتشاشات/ قرار بود سوریه‌سازی در ایران اتفاق بیوفتد

حجت الاسلام میرافضلی با بیان اینکه قرار بود جریان سوریه‌سازی در ایران اتفاق بیوفتد، گفت: نیروهای امنیتی و انتظامی ما به واسطه اقدامات خود توانستند از بسیاری از اقدامات تروریستی در کشور جلوگیری کنند.
پشتیبانی ۳۶ کشور دنیا از اغتشاشات/ قرار بود سوریه‌سازی در ایران اتفاق بیوفتد

به گزارش ندای برخوار؛ حجت الاسلام والمسلمین سید حسن میرافضلی در نماز جمعه این هفته شهر دولت آباد (۲۰ آبان) با اشاره به دیدار دانش آموزان با رهبر انقلاب گفت: در این دیدار دو مطلب با یک موضوع از ایشان شنیده شد؛ هندسه جدید قدرت و نظم جدید جهانی.

وی افزود: حضرت آقا به جوانان و نوجوانان و همه مردم ما توصیه کردند که درباره جایگاه جمهوری اسلامی در این نظم جدید جهانی تفکر کنند که در کجا بوده و در واقع چه مولفه هایی و چه راهکاری هایی برای اینکه ما بتوانیم از فرصت جدید پیشرو استفاده کنیم وجود دارد.

خطیب نماز جمعه دولت آباد اظهار کرد: این مطلبی که رهبر انقلاب فرمودند، یک نگاهی است که در باور اکثریت کارشناسان دنیا جای گرفته است و همه کارشناسان و دانشمندان غربی و غیر غربی قائل بر این هستند که بزودی نظم جدید جهانی شکل خواهد گرفت و بسیاری از این قدرت های فعلی جایگاه خاصی در نظم جدید جهانی نخواهند داشت.

انرژی در نظم جدید جهانی تاثیرگذار است

حجت الاسلام میرافضلی با بیان اینکه برای این نظم جدید جهانی چند رکن و مولفه از نظر کارشناسان بسیار مهم است، عنوان کرد: اولین چیزی که می تواند بر روی این نظم جدید جهانی تاثیرگذار باشد، مبحث انرژی است که بعد از جنگ اوکراین بسیار در دنیا حساس و مورد مطالبه و دقت همه کشورها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورها علی رقم همه تحریم ها، به دنبال این هستند که با جمهوری اسلامی وارد تعامل بشوند و در واقع نفت جمهوری اسلامی را خرید کنند؛ ولو به هر هزینه ای باشد که بتوانند در مقابل آمریکایی ها بایستند.

امام جمعه دولت آباد خاطرنشان کرد: حرف تحلیلگران این است، هر بازیگری که در شرایط فعلی بتواند در عرصه انرژی دست برتر را داشته باشد، در آینده نقش تاثیرگذاری در بازار انرژی و قطب های قدرت خواهد داشت.

حجت الاسلام میرافضلی اذعان کرد: جمهوری اسلامی می تواند در آینده با توجه به نیاز کشورهای مختلف، یکی از خاستگاه های دنیا و با توجه به ثرورتی که در انرژی دارد به عنوان یکی از ارکان قدرت مورد توجه دنیا قرار گیرد و یکی از مقوله های قدرت برای ایران در نظم جهانی جدید همین انرژی باشد.

وی با اشاره به توانایی و پیشرفت ایران در عرصه های نظامی و فناوری بیان کرد: ماهواره بر قائم ۱۰۰ که دستاورد جدید سپاه پاسداران است، یک فناوری جدید و کمیاب در دنیاست و در اختیار کشورهای معدودی قرار دارد؛ از خصوصیات این ماهواره بر علاوه بر قدرت بازدارندگی و قدرت رعب و وحشت که می تواند به واسطه قدرت موشکی در دشمن ایجاد کند، می تواند در صنعت هوافضای کشور کمک بسیار خوبی در پیشرفت علم فضایی داشته باشد.

امام جمعه دولت آباد اضافه کرد: ایران یک کشوری است که دارای این تکنولوژی و فناوری آنهم بر پایه علوم بومی خود است و کشورهای دیگر توان متوقف کردن آن را نخواهند داشت و وابسته کشورهای دیگر نیست.

تاکنون گفتمان جهانی متعلق به غرب بود

حجت الاسلام میرافضلی با بیان اینکه یکی دیگر از مقوله های نظم جدید جهانی فروپاشی هژمونی غرب است، تاکید کرد: تا به حال گفتمان، یک گفتمانی بود که متعلق به غرب بود و بر اساس آن یک نظمی در دنیا حاکم بود؛ اما با توجه به گفتمان جدید که جمهوری اسلامی ایران پایه گذاری کرد و برخی کشورهای جهان به آن محلق شدند نظم فعلی را دچار تغییر کرد.

وی گفت: بعضی از تحلیلگران نگاهشان این است که یکی از قدرت‌های نظم جدید جهانی، انصرالله یمن است؛ گروهی که شاید تا چند سال پیش در گوشه‌ای از دنیا شناخته شده بود اما با گفتمان جدید جمهوری اسلامی که تحت عنوان مقاومت ایجاد شد و در برخی از کشورها نشر پیدا کرد، سبب شد تا تغییراتی در دنیا ایجاد شود.

خطیب نماز جمعه دولت آباد با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها ترسیده‌اند، افزود: موشک‌های آمریکایی ۱۱ هزار کیلومتر برد دارد اما موشک‌های قاره‌پیمای ایرانی ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر برد دارد؛ این دست برتر جمهوری اسلامی را به واسطه ایمان فرزندانی که از دامن پاک مادران پرورانده شده‌اند به دنیا نشان داده‌ایم.

باید به نگرانی دنیا حق داد

حجت الاسلام میرافضلی اظهار کرد: امروز اگر دنیا نگران است باید به آنها حق داد، چون آنها میلیاردها تومان برای اغتشاشات و آشوب‌ها در ایران هزینه کرده‌اند که خوشبختانه نتیجه نداد.

وی با اشاره سالروز شهادت شهید حسن طهرانی‌مقدم، تصریح کرد: ایران امروز به برکت خون شهدا این پیام را به دنیا داده است که جمهوری اسلامی به هیچ وجه به بهانه تحریم‌ها از قدرتش دست بر نخواهد داشت؛ زمان «بزن در رو» تمام شده و زمان «بخور در رو» آغاز شده است.

امام جمعه دولت آباد با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان کرد: در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر از ۱۱ کشور دنیا بازداشتی داشتیم و از ۳۶ کشور دنیا این کشور اغتشاشات و ناامنی‌ها پشتیبانی شده و می‌شود.

در اغتشاشات اخیر نیروهای امنیتی و انتظامی مانع بروز بسیاری از اقدامات تروریستی شدند

حجت الاسلام میرافضلی با بیان اینکه قرار بود جریان سوریه‌سازی در ایران اتفاق بیوفتد، خاطرنشان کرد: اما نیروهای امنیتی و انتظامی ما به واسطه اقدامات خود توانستند از بسیاری از اقدامات تروریستی جلوگیری کنند و تعداد زیادی از اسلحه‌ها و مهمات آنها تا کنون کشف و ضبط شده است.

وی در پایان اذعان کرد: دشمن در راس حرکت‌های پیشرونده کشور، روحانیت را می‌بیند؛ دشمن دنیای بهائیت و وهابیت می‌گویند این روحانیت شیعه است که سبب شده جامعه جمهوری اسلامی به چنین عزتی در دنیا دست پیدا کند که تفکر قدرت برتر در دنیا را داشته باشد برای همین برنامه‌ریزی می‌کنند که جامعه روحانیت را مایوس و متوقف کنند تا به واسطه آن بتوانند جوانان انقلابی و جهادی ما را متوقف کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

ده − 9 =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.