Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
تیتر اخبار »
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ |

پی بردن به شخصیت افراد با این روش ها

با این روش‌های جالب قادر خواهید بود پی به شخصیت افراد مختلف ببرید.
پی بردن به شخصیت افراد با این روش ها

به گزارش ندای برخوار؛ شخصیت افراد و برخورد آن‌ها پرده از درون ان‌ها و ان چیزی که در ذهن دارند بر می‌دارد و ما با کمی دقت میتوانیم آن‌ها را بشناسیم. با این روش‌های جالب قادر به پی بردن به شخصیت افراد مختلف خواهید بود و از انواع خصوصیات و رمر و راز درونی آنان پرده بردارید.

همه‌ی مـا بـه نوعی دوست داریم کـه احساسات و شخصیت اطرافیان خودرا بشناسیم تا در نتیجه بتوانیم در موقعیت‌های مختلف برخوردی مناسب با آن‌ها داشته باشیم. باوجود پیشرفت تکنولوژی، هنوز هم روش‌های سنتی شناخت شخصیت از روی دست‌خط، امضاء رنگ چشم، چهره، تاریخ تولد و… در میان مردم طرفداران خاص خودرا دارد، اما آیا بـه درستی شناخت شخصیت از طریق روش‌های متفاوت پایه علمی دارند؟

شناخت شخصیت از روی دستخط‌

می‌توان از روی دستخط بـه عده‌ای از ویژگی‌های فرد پی برد، از جمله این کـه افرادی کـه در حین نوشتن فشار بیش از اندازه بر روی کاغذ می‌آورند، دارای استرس و اضطراب هستند و یا در مقابل، افرادی کـه در نوشتن، کلمات آن‌ها محور و یا کم رنگ اسـت، نمایانگر افسردگی آنان اسـت.

هم چنین افرادی کـه ریز مینویسند، اغلب خجالتی، درس خوان و دقیق هستند و افرادی کـه درشت مینویسند، انسان‌های برون گرایی هستند کـه تمایل دارند توجه همه‌ی رابه خود جلب کنند و یا افرادی کـه متوسط مینویسند، شخصیتی متعادل دارند.

حسین ابراهیمی مقدم، روان‌شناس دراین خصوص معتقد اسـت: در مواردی مثل امضاء کردن فرد در وسط صفحه، تا حدودی شاید بتوان بخود مداری یا خود مرکز بینی مشکوک شد و یا کسانی کـه از حروف خیلی کوچک و ریز در نوشتن استفاده میکنند، توان بـه مسائلی از قبیل خود کم بینی یا کاهش اعتماد بـه نفس پی برد کـه همه‌ی این موارد بعنوان یک نشانه اصلی و قطعی در مورد شخصیت فرد قابل استفاده نیست.

شناخت شخصیت از روی چهره

حالت صورت و چهره اشخاص نیز یکیدیگر از راه‌های شناخت شخصیت اسـت کـه در میان مردم رایج اسـت، تا جاییکه برخی معتقدند افراد با صورت کشیده و دراز صبور هستند، افراد دارای صورت مربعی شکل، سخت کوش بوده، افراد با صورت پهن، دانا و مهربان هستند و هم چنین افراد با صورت گرد، پر انرژی بـه حساب می‌آیند.

شناخت شخصیت از روی جمجمه

ایده جمجمه خوانی درسال ۱۸۰۰ ایجاد شد کـه در قرن نوزدهم نیز گاهی برای تحقیقات پلیسی ازآن استفاده می‌شود. طرفداران نظریه جمجمه خوانی می‌گویند شخصیت و احساسات افراد را می‌توان از روی شکل جمجمه آن‌ها تشخیص داد و حتی ادعا دارند بزهکار بودن یا نبودن اشخاص نیز از روی جمجمه آن‌ها قابل تشخیص اسـت.‌

ازآن‌جایی که ابعاد شخصیت انسان‌ها پیچیده و متفاوت اسـت و عوامل متعددی می‌تواند در بروز شخصیت افراد، تاثیرگذار باشد، در نتیجه اکتفا کردن صرف بـه روش‌های مختلف شخصیت شناسی، بنظر عقلانی نبوده ودر حقیقت مواردی کـه با عنوان‌های مختلف شناخت شخصیت نامبرده می‌شوند، نسبی هستند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

دو × چهار =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.